Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Fırat Birkan, 6 Ocak 2024 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adaylığı ön seçimi öncesi partililere seslenerek tüm üyeleri değişimin ve gençliğin mimarı olmaya davet etti. Birkan, sosyal medya üzerinden paylaştığı bir video ile partililere hitap etti.

Fırat Birkan Cumhuriyetin Ilk Vilayetine Yakışır Bir Şehirde Mi Yaşıyoruz Sizce

Nihat Ayaz "Şimdi nerede?" parçasıyla çıkışını sürdürdü! Nihat Ayaz "Şimdi nerede?" parçasıyla çıkışını sürdürdü!

Birkan, video başında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi'nden Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu belirterek duygularını dile getirdi. "O kadar gurur ve onurluyum ki sizlere yaşadığım duygu ve heyecanı tarif etmem imkansız." diyen Birkan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Her kentin bir hikayesi vardır. Zonguldak'ın hikayesi bir Cumhuriyet hikayesidir. Bugün Cumhuriyetin ilk vilayetine yakışır bir şehirde mi yaşıyoruz sizce? İki aylık süreçte halkımızı ve değerli üyelerimizi dinledim. Ne çok ihtiyacımız varmış birlikte üretmeye, birbirimizi dinlemeye, kucaklaşmaya. İşte bu yüzden; sosyal belediyeciliğin mimarı olmak için, kültür ve sanat etkinliklerinin şehri olmak için, belediye ve halkı barıştıran bir yönetimin mimarı olmak için, tüm paydaşların katıldığı projelerin mimarı olmak için, ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden bir yönetim anlayışı için, idare eden değil irade koyan belediye yönetimi için, halkın hakkını da kentin hakkını da yedirmeyeceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Siz çok kıymetli halkımızın ve üyelerimizin desteğini bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 6 Ocak akşamı değişimin ve gençliğin rüzgarı Zonguldak'ta esecek."

İbrahim Yıldız