Mehmet Fatih Çakır; "Ben belediye başkanı olursam..." Mehmet Fatih Çakır; "Ben belediye başkanı olursam..."

Zonguldak Çaycuma'da sayısı 31 adet bulunan galericiler, kooperatif altında birleşerek kendi başkanını seçti. 

Padişah Sofrasında toplanan galericiler kendi aralarında birleşerek kooperatif kurma kararı aldı. Sınırlı Sorumlu Çaycuma Oto Galericiler Sitesi Kooperatifi kuran galerici esanfı aynı zamanda yeni başkanı da seçmiş oldu.

Yapılan ilk olağan kongre öncesi saygı duruşunda bulunuldu ve ardından divan başkanlığı seçildi. Ardından yeni yönetim kurulu üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin belirlenmesi yapıldı. Sonrasında yine denetim kurulu üyelerin seçilmesi ve denetim kurulunda yer alanların görev süresi de belirlendi. Ayrıca Yönetim kurulu üyelerinin aylık ücret ve huzur hakları ile yolluk ücretleri de belirlendi. Kongrenin sonlarına doğru ise kooperatif bütçesiyle ortak aidatların belirlenmesi üyeler tarafından da onaylanarak kabul edildi.  Dilek ve temenniler bölümünde ise galerici esnafının görüşleri ele alındı. 

Kongreye; Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, İlçe Başkanı Birol Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Ali Başören, Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir ve Şoförler Odası Başkanı Barbaros Uçar ile Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu katıldı. 

Kongre sonrasında konuşma yapan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, 8-9 Temmuz 2023 tarihinde Çaycuma'da yaşanan ve terminal bölgesindeki galerici esnafınında etkilendiği sel felaketi sonrasında galericilere tekrardan geçmiş olsun dileğinde bulunarak açıklamalarda bulundu. 

Milletvekili Çolakoğlu, "Galerici esaf arkadaşlarının yeni yerlerine taşınması konusunda girişimlerde bulunalım diye o zaman İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya sel felaketinin ardından bu bölgeye gelerek sizinle ve galerici esnafımızla görüştü. Sizler sağolsun bu konuda duyarlı davrandınız. Ayrıca Ersin başkan sıfatında bir girişimde bulundunuz. Bizde Milli Emlak çerçevesinde arazilerin neresi olacak konusunda belediye ile görüşüp, orada bir noktayı belirledik. O noktanın belirli bir kısmı terminal alanı olarak belirlenmiş, bir kısmı da galericilerin alanı olarak belirlenmiş. Fakat biz bunun yeterli olmadığını oradaki terminal alanının ön tarafını da alıp parkın komplesini galericilere ayrılması konusunda girişimlerde bulunduk ve bu bağlamda da çalışmalar başladı. Buraya gelirkende Çevre Şehircilik İl Müdürümüzle görüştük. Hem arazinin yatırım amaçlı devri konusunda şuan bir sorunu yok. İşlemler devam ediyor. Bizler bunu takip ediyoruz. En hızlı bir şekilde arazinin işi çözüldükten sonra hemen akabinde ise İçişleri bakanımız gerekli proje konusunda 'Bende destekçi olurum" dedi. Hemen akabinde tekrar kendisiyle görüşüp projenin çıkartılıp akabinde ise buradaki kooperatif, esnaf odası başkanımızla beraber bakanlıktan hızlı bir şekilde buranın yapım işinin girişimi sonucunda gayret göstereceğiz. Süreç içerisinde bazı sıkıntılar çıkabiliyor. Ama bu kooperatifin ve sitenin en kısa zamanda yapılabilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sizlere bu kooperatifin hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
Öte yandan Sınırlı Sorumlu Çaycuma Oto Galericiler Sitesi Kooperatifi'nin yeni yönetim kurulu şeması da belli oldu. Ersin Çiloğlu kooperatifin başkanı olurken, yönetim kurulu ise Emrah Türkyılmaz, Sabri Yeşil, Fatih Usluer, Mevlüt Ünbarut, Sercan Güner, Eray Güner, Sedat Başoğlu ve Sertaç Öztem oldu. Denetim Kuruluna da, Ahmet Karaca, Adem Çakır, İbrahim Dursun ve Köksal Çalışkan asil üyeliklere seçildi.