Ali Arslan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfullah Kara, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melih Geniş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan’dan Daryal Önder’e övgülerle dolu duygusal bir veda mesajı Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan’dan Daryal Önder’e övgülerle dolu duygusal bir veda mesajı

B1

Etkinlikte konuşan Rektör Özölçer, Âşık Veysel’in sevgi ve barış dolu, insan olmayı her şeyin üstünde tutan şiirleriyle tüm dünya insanlarını ilgilendiren mesajları miras bıraktığını dile getirerek günümüzde hâlâ onun şiirlerini okuyor olmanın, onu anlamaya çalışmanın, şiirlerini dinlemenin ve herkese dinletmenin de herkesin gönül gözünü açacağına inandığını ifade etti. Âşık Veysel’in milli birlik ile beraberlik, kardeşlik, barış, hoşgörü gibi öğretilerinin tüm dünyada hüküm sürmesini temenni eden Rektör Özölçer, böyle bir programı düzenledikleri için başta İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile İlahiyat Fakültesi dekanları olmak üzere, programa katkı sağlayan öğretim üyelerine, emeği geçen herkese ve konuklara teşekkürlerini sundu.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Muhittin Turan ve İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Rauf Kahraman Ürkmez anma programı kapsamında Âşık Veysel’in hayatı ve sanatına dair sunum yaptı.

Sunumun ardından İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Dr. Öğretim Üyesi Metin Gündoğdu ve TTK Maden Mühendisi Akif Memiş, Âşık Veysel'in türkülerinden oluşan müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Yoğun ilgi gören etkinlik, konuşmacılara teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.