Zonguldak İl Genel Meclisi’nin ilk oturumunda CHP’li bir üyenin oy vermemesi sonucunda Başkan AKP’li Necdet Karaveli başkan seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de bazı yayın kuruluşları tarafından reyinin fotoğrafı çekilmediği için ihanet ile suçlanan Kenan Karaveli açıklamalarda bulundu. 

Tünellerde kaza! Araçlar çarpıştı Tünellerde kaza! Araçlar çarpıştı

İl Genel Meclisi üyesi Karaveli, kendi köyünde Cumhuriyet Halk Partisi için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını söyleyerek, soyadı yüzünden bu ateş çemberine atıldığını ve inandığı ideolojiye ihanet etmeyeceğini bu iftiraları atanların elbet gerçeklerle yüzleşecek dedi. Ayrıca 4. Katip üyesi olduğunu belirten Karaveli, AK Partili Ali Kemal Karaca’nın kendisine telefonu bırak dediği ve bu yüzden telefonu yanına alamadığını açıkladı.

Kenan Karaveli açıklamalarında;” Ben Kozlu’da Başkanımız Altuğ Dökmeci için gece gündüz çalıştım, kendi köyümde bile canla başla mücadele ettim kimse beni soyadım yüzüne ihanetle suçlamayaz. Bugün Katip üyeydim oyumu kullanmak için ayağa kalktığımda Başkanvekili olan AK Partili Ali Kemal Karaca bana telefonunumu bırakmamı söyledi. Bu ikaz sonucunda kalabalık ortamda hukuku çiğnememe adına telefonumu masada bıraktım. Bazı yerel basın organlarında bazı haberler çıktı. Bu haberlerin tamamı asılsızdır. İçerideki hainin kim olduğunu bilmedikleri için beni soyadım üstünden zan altında bırakmaya çalışıyorlar. Bu haberleri yapanlar er yada geç gerçekle yüzleşecekler. Beni bu ateş çemberine soyadım üstünden atmak etik bir durum değildir. Ben kendi akrabalarımla bile partim ve davam yüzüne konuşmayı keserek Allah’ın selamını bile vermedim. Ben bu parti için bu dava için günlük 2-3 saat uykuyla dinlerek çalıştım kimse benim adımı kirletemez. Bu yalan haberleri yapanlar hakkında gerekli suç duyurularında bulanacağım ” ifadelerini kullandı.