Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Okan ŞENTÜRK , 2024 yılı işgücü Piyasası Araştırması ile ilgili saha çalışmasının 15 Nisan -17 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

İşgücü Piyasası Araştırması için 15 iş ve meslek danışmanı Zonguldak İl Müdürlüğü ve Kdz. Ereğli Hizmet Merkezine bağlı 563 işletmeyle yüz yüze görüşerek araştırma raporunun temel verilerini toplamaya başladıklarını belirtti. İlimizin işgücü piyasasını izleme değerlendirme sistemini oluşturarak, gelecek istihdam ve eğitim ihtiyacını belirlemek amacıyla işgücü piyasası araştırmaları yaptıklarını ifade etti.

Şentürk “Araştırma istatistiki amaçlı olup, derlenen bilgiler Kurumumuz tarafından işgücü piyasası taleplerinin belirlenmesinde kullanılacaktır. Böylece, işverenlere ve iş arayanlara daha iyi hizmet sunmamız konusunda araştırma sonuçları bize yol gösterecektir” dedi.

Şentürk; 2024 yılı İşgücü piyasası Araştırmasına verdikleri bilgilerle katkı sağlayan işletmelerimize teşekkür ederken 2024 yılında ilimiz istihdamının artması ve korunması temennisinde bulundu.

CHP'li Ertuğrul'dan TBMM'de sert çıkış! "Esnafa yapılan faiz güncellemesi iflasa davetiye!" CHP'li Ertuğrul'dan TBMM'de sert çıkış! "Esnafa yapılan faiz güncellemesi iflasa davetiye!"

Foto1-10

Foto2-10

Foto3-9

Foto4-4

Editör: İrem Karagöz