KARABÜK HABERLERİ - Protokol, iki kurum arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik iş birliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Karabük'te dev tefecilik operasyonu! Karabük'te dev tefecilik operasyonu!

İmzalanan protokol kapsamında, Karabük Üniversitesi ile TUSAŞ arasında lisansüstü eğitime odaklanan ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirilecek. Öğrencilere, TUSAŞ'ın laboratuvar ve teçhizat altyapısı ile tesislerini kullanarak lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sürdürme imkanları sunulacak. Ayrıca, havacılık ve uzay teknolojileriyle ilgili projelerde ortak çalışmalar yürütülmesi ve bilgi paylaşımı da protokol kapsamında yer alıyor.

KBÜ Rektörü Kırışık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu iş birliği, öğrencilerimize yüksek kalitede eğitim fırsatları sunacak, onları havacılık ve uzay sektörlerinde geleceğin liderleri olarak yetiştirmemize daha da yardımcı olacaktır. TUSAŞ’ın tecrübesinden faydalanarak, öğrencilerimizin alanlarındaki bilgi ve becerilerini geliştirmelerine imkan tanıyacak bu protokol, üniversitemizin akademik vizyonunu daha da güçlendirecek” ifadelerini kullandı.

TUSAŞ Genel Müdür Yardımcıları Kuzu ve Altay ise, protokolün öğrencilerin yeteneklerini keşfetmeleri ve sektöre daha hazır bir şekilde katılmaları için önemli bir adım olduğunu belirterek, iş birliği ile öğrencilere sektördeki en güncel bilgileri ve deneyimleri sunarak, onların gelecekteki başarılarına katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurguladılar.