Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, Marmara (Balıkesir hariç), Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı belirtilirken, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışı alacağı öngörülüyor.

Hava Durumu-4

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Gümüşhane ve Rize'de kuvvetli, yükseklerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, Hakkari, Van'ın güneyi ve Şırnak'ın doğusunda ise yoğun karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Marmara ve Batı Karadeniz'de sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis görülmesi, doğu kesimlerde ise buzlanma ve don olayı yaşanabileceği uyarısında bulunuldu. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesine dikkat çekilirken, bu bölgelerde dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Meteoroloji, batı kesimlerde kuzeyli, doğu kesimlerde ise güney ve doğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette rüzgar beklediğini bildirdi.

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bölge geneli (Balıkesir hariç) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve yer yer sis yekleniyor.

EDİRNE °C, 17°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 15°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı KOCAELİ °C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE: Parçalı ve az bulutlu, Muğla çevrelerinin gece saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 14°C Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 20°C Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 19°C Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 19°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

AKDENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 22°C Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 24°C Parçalı, yer yer çok bulutlu

HATAY °C, 18°C Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

MERSİN °C, 22°C Parçalı, yer yer çok bulutlu

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU °C, 14°C Parçalı bulutlu

KARABÜK °C, 16°C Parçalı bulutlu

SİNOP °C, 13°C Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 12°C Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 15°C Parçalı, yer yer çok bulutlu

Zonguldak'ta trafik kazası! Zonguldak'ta trafik kazası!

ESKİŞEHİR °C, 15°C Parçalı bulutlu

KONYA °C, 14°C Parçalı, yer yer çok bulutlu

SİVAS °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların, Rize ile Gümüşhane'de kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT °C, 12°C Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 12°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı SİİRT °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, doğusunun yüksekleri kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

ŞANLIURFA °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

ERZURUM °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor. Yağışların güneyinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

KARS °C, 2°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MALATYA °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı olması bekleniyor. Yağışların kuvvetli, yükseklerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HABER MERKEZİ

Zonguldak Haberleri