Yol ve su sorunlarını öncelikli olarak ele alan Kurt, Buğurlar Köyü'nü daha yaşanabilir bir yer haline getirmeyi hedefliyor.

MAHALLELİ İSTEDİ ADAY OLDU

Mustafa Kurt, adaylık sürecine kendi isteğiyle çıkmadığını, ancak köy halkının yoğun talebi üzerine bu sorumluluğu üstlendiğini ifade etti. Yıllardır çözülemeyen sorunları ortadan kaldırmak için yola çıktığını belirten Kurt, köyünü daha iyi bir noktaya taşıma amacını taşıdığını dile getirdi.

Kurt, köy yollarının durumunun 25 yıldır içler acısı olduğunu belirtti. Buğurlar Köyü'nün yanı sıra Kayraldı Mahallesi'nin de yollarının yapılamadığını ifade eden Kurt, göreve gelmeleri halinde ilk iş olarak bu yolları asfaltlama programına almak istediklerini vurguladı. Köylerinin yaşanabilir bir hale gelmesi için altyapı çalışmalarına odaklanacaklarını belirtti.

SU SORUNUNA ÇÖZÜM

Kurt, köylerinin en büyük sorunlarından biri olan su sorununu çözmek için şimdiden girişimlere başladıklarını ifade etti. Uzun yıllardır devam eden su sorununu tamamen ortadan kaldırmak amacıyla su borusu ve depo alımına yönelik çalışmaların başladığını açıkladı. Su sorununun çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

GENÇLER İÇİN PROJELER

Mustafa Kurt, mahallede yaşayan gençlerden yaşlılara kadar her kesime hitap eden projeler üzerinde çalıştıklarını ve müjdelerini ilerleyen günlerde açıklayacaklarını kaydetti. Mahalle sakinlerinin ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak geniş kapsamlı bir çalışma planı oluşturduklarını belirtti.

KUTUPLAŞMAYA SON VERMEK İSTİYOR

Buğurlar Köyü'nün seçim öncesinde ve sonrasında birlikte hareket etme ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kurt, köydeki kutuplaşma ve şikayet kültürünü sona erdirmek istediklerini belirtti. Herkesi birlikte hareket etmeye ve daha güçlü olmaya davet etti.

Beklenen projeler kamuoyuna tanıtılacak! Beklenen projeler kamuoyuna tanıtılacak!

SORUNLARIN ÜSTESİNDEN BİRLİKTE GELECEĞİZ

Mustafa Kurt, seçim çalışmalarında büyük ilgi gördüklerini belirtirken, mahalle sakinlerine olan sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve kimseyi mahcup etmeyeceklerini vurguladı. Köylerine hizmet etmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti ve sorunların üstesinden birlikte geleceklerine inandığını söyledi.

İHA

ZONGULDAK HABERLERİ