İçişleri Bakanı Yerlikaya, 31 ilde eş zamanlı yapılan 'Kafes' operasyonu kapsamında 15 organize suç örgütü ve örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Operasyonda 307 kişi gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüklerince 31 ilde Kafes Operasyonu’nun gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bakan Yerlikaya, 15 organize suç örgütü ve bu suç örgütlerine silah ve elverişli malzeme temini sağlayan 24 farklı suç grubu ile toplam 39 organize suç yapısının çökertildiğini, 307 şüpheli şahsın ise yakalandığını aktardı.

Yerlikaya, operasyonlarda 161 tabanca, 164 av tüfeği, 2 uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmat, çeşitli miktarda uyuşturucu ve çek veya senedin ele geçirildiğini dile getirdi.

ZONGULDAK VE EREĞLİ'DE GÖZALTILAR...

Yapılan operasyon hakkında sabahın erken saatlerinde yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle:

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN EŞ ZAMANLI OPERASYON HK.
Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde Organize Suç Örgütlerine
yönelik olarak 06.10.2023 günü 31 ilin katılımıyla KAFES operasyonu gerçekleştirildi.

Bahçelievler’de yardım çağrısı! Ekipler sevk edildi Bahçelievler’de yardım çağrısı! Ekipler sevk edildi

IMG-20231006-WA0002

CEPHANELİK ELE GEÇİRİLDİ

Bu operasyon kapsamında Zonguldak İl Merkezinde (11) şüpheli Ereğli ilçesinden (7) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon neticesinde şüpheli şahısların adreslerinde yapılan aramalarda (10) adet ruhsatsız tabanca, (3) adet tüfek, (6) adet kesici ve delici alet ile (103) adet mermi ele geçirildi. Konu ile alakalı adli sürecin devam ettiği açıklandı.