Ancak, Ak Parti tabanının ısrarla desteklediği Zonguldak eski Milletvekili Özcan Ulupınar, aday gösterilmedi ve siyasi geleceği belirsizliğini koruyor.

Arıza yapan Zabıta aracı çürümeye terk edildi! Arıza yapan Zabıta aracı çürümeye terk edildi!

Ak Parti içerisinde önemli bir taban desteğine sahip olan Ulupınar, aday gösterilmemesi üzerine siyasi geleceği konusunda çeşitli spekülasyonlara neden oldu. Özellikle Ak Parti tabanının sıkça dile getirdiği "Ulupınar'ın Zonguldak Belediye Başkan adayı olması" taleplerine karşın, parti tarafından tercih edilmemesi, siyasi çevrelerde merak uyandırdı.

Ulupınar'ın ismi, Ak Parti'den aday gösterilmemesi sonrasında İYİ Parti ile anılmaya başladı. Ancak, bu konuda net bir açıklama yapılmazken, Ulupınar'ın İYİ Parti'ye geçip geçmeyeceği belirsizliğini koruyor. Özcan Ulupınar, konuyla ilgili soruları cevapsız bırakarak sessizliğini koruyor ve siyasi geleceği hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Özellikle Zonguldak'ta güçlü bir siyasi figür olarak bilinen Ulupınar'ın gelecekte hangi parti veya platformda siyaset yapacağı, bölgedeki siyasi dengeleri etkileme potansiyeli taşıyor. Ak Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Ömer Selim Alan'ın seçim kampanyasında, Ulupınar'ın etkisi ve popülaritesi göz önünde bulundurularak nasıl bir strateji izleyeceği de merak konusu.
Siyasetteki bu belirsizlik, Zonguldak’taki seçmenlerin dikkatle takip ettiği bir gelişme olmaya devam ediyor.