Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) iş başvurularının sona ermesinin ardından, başvuruların adaletli bir şekilde değerlendirilip değerlendirilmediği konusundaki tartışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İmza Gazetesi'nin "TTK İş Başvurularındaki Haksızlık!" başlıklı haberi, okuyuculardan gelen çeşitli yorumlarla dikkat çekiyor.

İş başvurularının sona erdiği dönemde, TTK iş başvurularında adaletli bir süreç işleyip işlemediği konusu, vatandaşlar ve başvuru yapamayanlar arasında büyük bir tartışma konusu haline geldi. İmza Gazetesi, bu konuyu gündeme taşıdı ve haberine gelen yorumlar büyük bir ilgiyle karşılandı.

Yorumlardan bazıları şu şekildedir:

DEVREKLİ:
"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BİZLERE SÖZ VERİRKEN GEÇEN SENE SÖZ VERMİŞTİ. O ZAMAN BİR ÇOK KİŞİNİN YAŞI TUTUYORDU. AYNİ BENİM GİBİ ŞUAN TUTMUYOR VE BAŞVURU BİLE YAPAMADIK. NEDEN ALIM ŞARTLARI 01.01.2023 TARİHİNDE OLMADI DA BAŞVURU TARİHİNDEN İTİBAREN OLDU. HANİ NERDE ADALET HANİ NERDE BANA ADALETİ GÖSTERİN ADALET VE KALKINMA PARTİSİ... SİZE VERDİĞİM OYLAR İÇİN KENDİMDEN UTANIYORUM. BAŞKADA BİRSEY SÖYLEMİYORUM."

HAKAN REİS:
"Arkadaşlar şimdi konuya şöyle bakarsak çok haksızlık var. 92 den gün almamış olmak nedir, hadi ben şahsıma başvuru yaptım. Lakin 91,92 doğumlu arkadaşalara yazık oldu ve hakları yenildi."

ZALİM ADAM:
"Oy verirken düşünmeden verirseniz Zonguldak olarak çookk çekeriz. Zonguldak'ın gençleri işsizleri dururken yeniceden Bartın'dan Karabük'ten gelir işbaşı yaparlar."

KARAELMAS:
"Hükümet 2019 yılında yapılan kuradan ders almamış, gene yaş sınırı 18-32 bu sefer birde 32'den gün almamış olması gerekiyormuş. Bu alım süreci seçim vaadi olarak verildi seçimin üzerinden 4 ay geçti, ben 7 gün gibi bir süreyle başvurmadım, ne yani 32 yaşındaki işsiz kardeşlerimiz ölsün mü? Türkiye yüzyılında insanların bu şekilde mağdur edilmemesi gerekirdi."

MADENCİ AZİZ:
"Gecenki 1500 alımda 32 yaş kabul edildi, şimdi gün almamış istiyorlar. Haksızlık bu, hem 18 yaş ne önceden askerlik aranırdı şimdi okuldan doğru işçi alınıyor. Adaletsizlik haksızlık çok dönüyor, ben hakkımı helal etmiyorum."

TTK iş başvurularına dair bu tartışmaların kamuoyunda geniş bir yankı bulması beklenirken, yetkililerin konuya yönelik resmi açıklamaları ve adımları merakla bekleniyor.@F

GSYH 176 bin 651 TL olarak belirlendi... GSYH 176 bin 651 TL olarak belirlendi...

YORUMLARIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

TTK iş başvurularındaki haksızlık! TTK iş başvurularındaki haksızlık!