Genç çiftin kavgası karakolda bitti! Genç çiftin kavgası karakolda bitti!

İçişleri Bakanlığının valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturduğu açık kapı birimlerinde milyonlarca kişinin talepleri karşılanırken Zonguldak’ta da 2023 yılında binlerce kişinin talepleri karşılandı.

Vatandaşların kamu hizmetlerine kolay ulaşımının sağlanması, taleplerinin hızlı sonuçlandırılması ve vatandaş memnuniyetinin arttırılması amacıyla İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğinde 2018 yılında "Açık Kapı Projesi" hayata geçirilmişti.  Vatandaşların bütün dert, istek, dilek ve şikayetlerini alan ve bu talepleri seri bir şekilde ilgili kurumlara aktararak çalışmalarını sürdüren Açık Kapı Zonguldak Şube Müdürlüğü açıldığı 2018 yılından bugüne kadar toplam 42 bin 285 kişi tarafından başvuru aldı. 

“AÇIK KAPI ŞUBESİ TÜRKİYE’DE İLK SIRALARA OYNUYOR!”

Zonguldak Açık Kapı Şube Müdürlüğü 2023 yılı boyunca toplamda 8 bin 77 başvuru yapılırken en çok başvuru Sosyal Hizmetler ve Ekonomik Destek ile yardım başvurusu oldu. 2024 yılının ilk 10 gününde ise 85 başvuru yapılırken 17 konu başlığında 322 kalemde talepler alınmaya devam etmektedir. Başvuru yapan vatandaşların taleplerine en kısa süre içerisinde cevap vererek faaliyet gösteren Zonguldak Açık Şube müdürlüğü bu alanda Türkiye’de ilk sıralara oynamaya devam ediyor. 

Emre Can Bayram