Zonguldak ve İstanbul işbirliği! Zonguldak ve İstanbul işbirliği!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) İdari İktisadi Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri, Kozlu Namık Kemal İlkokulu’nda ‘Nitelikli Eğitim’ sloganıyla hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle geleceğimizin teminatı çocuklara dokundular.

Zbeü Zonguldak Haberleri (1)

ZBEÜ İdari İktisadi Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri Ilhama Dadashova, Eda Kılıç, Yağmur Neriman Kethüdaoğlu, Elif Ertuğrul, Ömer Topal, Meliha Merve Özet ve Murat Köksal Şagban hayırsever idareciler ve vatandaşların kendilerine sağladığı imkanlarla ilk olarak; Orman Haftası dolayısıyla çevreyi ve doğayı korumak adına; Kozlu Namık Kemal İlkokulu öğrencilerini bilinçlendirmek amacıyla ‘Çevre ve Doğayı Koruma’ konulu tiyatro oyununu sahnelediler.

Zbeü Zonguldak Haberleri (4)

ZBEÜ’lü öğrenciler daha sonra; 6-10 yaş grubu çocuklara okuma bilincini aşılayabilmek amacıyla Kozlu Namık Kemal İlkokulu’nun kütüphanesini yapılandırdılar.

ZBEÜ’lü öğrenciler sosyal sorumluluk projeleri kapsamında aynı zamanda 6-10 yaş grubu çocuklara beden eğitimi ve spor bilincini kazandırmak için teşvik edici spor aletleri hediye ettiler.

ZBEÜ’lü üniversiteliler son olarak; Kozlu Namık Kemal İlkokulu Kütüphanesi’ne kitap rafı ve kitap bağışlayarak, kapılara ve duvarlara farkındalık yaratmak amacıyla stikerler yapıştırdı.

Zbeü Zonguldak Haberleri (3)

ZBEÜ İdari İktisadi Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri Ilhama Dadashova, Eda Kılıç, Yağmur Neriman Kethüdaoğlu, Elif Ertuğrul, Ömer Topal, Meliha Merve Özet ve Murat Köksal Şagban sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek adına kendilerine destek olan başta ZBEÜ Maliye Bölümü’nden Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Curalı olmak üzere, AK Parti Zonguldak İl Teşkilatına, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne, Devran-ı Alem Tiyatro ekibine ve Özetler Otomotiv Sahibi Mehmet Utku Özet’e katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Emre Can Bayram

Zonguldak Haberleri

Editör: Aybüke Ünal