Özellikle Enerjisa'nın bu konudaki tutumu bölgedeki halkın sabrını zorluyor.

Vatandaşlar Çaresiz "Arıza Servisi Hep Aynı Mazereti Sunuyor"

Elektrik kesildiğinde arıza servisini arayan vatandaşlar, karşılaştıkları durumu şu şekilde aktarıyor "Arıza servisini 186 numaradan aradığımızda bize sürekli aynı mazereti sunuyorlar. 'Bir arıza var, ekipler bakıyor' diyorlar. Ancak köylülerimiz iddia ediyor ki, bu ekipler gün boyunca buralarda dolaşıyor, ancak hiçbir şey yapmıyorlar. Gün içinde arıza olmasın diye bekliyorlar, akşam olunca da fazla mesai almak için arızalara müdahale etmiyorlar."

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'dan Çağrı!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Enerjisa ve karayolalrını uyararak, elektrik kesintileri ve bozuk yollar konusundaki duyarsızlığa dikkat çekiyor. Ancak vatandaşlar, yapılan uyarılara rağmen sorunların çözülmediğini dile getiriyor.

Gerçek Belediyecilik böyle mi olur? Gerçek Belediyecilik böyle mi olur?

Vatandaş İsyan Ediyor "Elektrik Yok, Yol Yok!"

"Elektrik yok, yol yok!" diyen vatandaşlar, elektrik kesintilerinin yanı sıra bozuk yolların da sorun yarattığını belirtiyor. Elektrikle ilgili şikayetlerini dile getiren halk, CHP'nin uyarılarına rağmen kurumların tam tersini yaptığını savunuyor. Bu sabah itibariyle merkezdeki köylerden biri olan Ecelerköyü ve Çayköy'de elektrik olmadığını belirten vatandaşlar, arıza servisinin ise sadece mazeret ürettiğini iddia ediyor.

"Mazeret Üretmekten Başka Bir Şey Yok!"

Enerjisa'nın bölgedeki elektrik kesintilerine karşı "mazeret üretmekten başka bir şey yok!" diyen halkın tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, şirketin sorunları çözme konusunda yeterince çaba göstermediğini ve sürekli olarak mazeret ürettiğini dile getiriyor.

Yaşanan bu sıkıntıların bir an önce çözülmesi ve Enerjisa'nın etkin bir şekilde sorumluluklarını yerine getirmesi bekleniyor.

Aybüke Ünal