Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin bacasız fabrikalarındaki değişik branşlarda yeteneklerin keşfedilmesi görenlerin gözlerini kamaştırıyor.

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, gazeteci Orhan Akyüz’e yaptığı açıklamada, Gençlik Merkezi’ni gezdirerek bilgilendirmelerde bulundu.

WhatsApp Image 2023-10-29 at 09.41.49 (2)
Gazetecilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Müdür Yüksel, şöyle konuştu:
‘’Zonguldak Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren atölyeler kapsamında Kişisel Gelişim Atölyesi’nde münazara, diksiyon, zeka oyunları, drama; Vizyon Kulüpleri Eğitimleri’nde değerler, dini ilimler, sosyal bilimler ve dil eğitimleriyle 
gençler akademik alanda kendilerini geliştiriyorlar.

WhatsApp Image 2023-10-29 at 09.41.49 (3)

SANAT ATÖLYELERİ 

Güzel Sanatlar ve El Sanatları Atölyesi’nde    resim, ebru sanatı, tezhip, ahşap boyama ve seramikle gençlerimiz sanatla buluşuyor.

MÜZİK ATÖLYESİ 

Müzik Atölyesi’nde gitar, bağlama, piyano, keman ve ritim eğitimleriyle birlikte ses kayıt stüdyomuzda profesyonel olarak kayıt alıp kendilerini keşfettikleri bir ortamı onlara sunuyoruz.

İNOVASYON ATÖLYESİ

İnovasyon Atölyesi’nde robotik kodlama ve dene yap teknoloji eğitimleriyle geleceğin teknoloji yıldızları merkezimizde yetişiyor.

WhatsApp Image 2023-10-29 at 09.41.49 (4)

SAĞLIKLI YAŞAM VE SPOR ATÖLYESİ 

Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi kapsamında spor branşlarının yanında Geleneksel Türk Okçuluğu ve Laser Tag turnuvaları gerçekleştiriyoruz.

AHŞAP ATÖLYESİ

Ahşap Atölyesi’nde gençlerimizle birlikte ahşap oyunlar üretiyor, hem de süs eşyaları yaparak gençlerimizin el becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda baston yapımı eğitimiyle ilimizin unutulmaya yüz tutmuş sanatını gençlerle yeniden canlandırıyoruz.

WhatsApp Image 2023-10-29 at 09.41.49 (5)

ÇATIDA YAŞAM ALANI

Gençlik merkezimizin çatı katında oluşturduğumuz yaşam alanında okçuluk, bilardo, curling, havalı atış poligonu, bocce, bowling, masa tenisi gibi birçok spor branşından gençlerimiz faydalanmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de tek olan Malazgirtten Cumhuriyet’in ilanına kadar tarihimizdeki önemli olaylarını sırasıyla canlandıran Tarihe Açılan Odalar, müze alanıyla gençlerimizin tarihi eğlenceli ve uygulamalı bir şekilde öğrenebileceği bu ortam sizleri bekliyor.

WhatsApp Image 2023-10-29 at 09.41.49

ÜNİVERSİTEYLE İÇ İÇE

Gençlik merkezimizin dışında üniversiteli gençlerimizin faaliyetlerimize daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak için Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Merkez Kampüs’te Farabi Genç Ofis, kampüsün hemen karşısında doğayla iç içe huzur dolu İncivez Genç Ofisimizle ve GSB yurtlarımızdaki ofislerimizle de gençlerimizin her zaman ve her yerde yanındayız.’’

Fiyat artsa da ilgi azalmadı! Yılbaşında zam yolda Fiyat artsa da ilgi azalmadı! Yılbaşında zam yolda

HABER: ORHAN AKYÜZ
FOTOĞRAFLAR: ZONGULDAK GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ