Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde dün akşam saatlerinde ilçe Kaymakamlık ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın emriyle, Göktepe konumunda deniz kıyısından 60 metre uzakta, 5 metre derinlikte tespit edilen şüpheli cismin imha edilmesi amacıyla bölgede geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı.

Sahil Güvenlik Ekipleri; alınan tedbirler doğrultusunda vatandaşların güvenliği için akşam saat 20.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar Belediye Plajı, Mervealtı Plajı, mesire alanı, Aqua Park ve çevresinin kullanıma kapatıldığını bildirdi. Bu alanlarda denize girmek tehlikeli ve yasaklandı. Ekip araçlarından vatandaşlara uyarı anonsları yapıldı. Bölgedeki vatandaşların, güvenlik ekiplerinin uyarılarını dikkate alarak bölgeden uzaklaşmaları istendi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, 2 ilçede vatandaşı tek tek uyardı! Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı, 2 ilçede vatandaşı tek tek uyardı!

Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Aqua Park girişinden Mervealtı Plajı bitimine kadar olan kara yolunda ulaşım kontrollü sağlandı.

Vatandaşı tedirgin eden mayın olduğu değerlendirilen şüpheli cismin, karaya çıkartılarak imha edilmesi planlanıyor. Ekiplerin gece boyunca devam eden nöbetinin ardından sabah saatleri itibariyle çalışmalar başlatıldı.

Sahil Güvenlik botu bölgeye yanaştı. Ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Editör: Ahmet Furkan Sav