Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, bu protokolün önemli bir başlangıç olduğunu vurgulayarak, "Belediye olarak katalizör görevi görmeyi önemsiyoruz" dedi.

Derneklerin Proje Yazma Süreci

Bağcılar Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 9 derneğe İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Genel Müdürlüğü'ne proje yazmaları için destek verdi. Dernekler, eğitim, kültür-sanat, spor, afet bilinci, tarihi ve kültürel değerlerin korunması gibi farklı alanlarda projeler geliştirdi. Değerlendirme süreci sonucunda 6 dernek hibe almaya hak kazandı.

Protokol İmzalandı

Mahmutbey Selanikliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, İstanbul Bağcılar Zonguldaklılar Derneği, Güneşli Balkan Türkleri Dayanışma Derneği, Kargı ve Köyleri Dayanışma ve Kültür Derneği, Ev Hanımları Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ile Ordu İli Kabataş İlçesi Elbeyliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin protokol sözleşmeleri imzalandı. Diğer 3 derneğin başvuru süreçleri ise devam ediyor.

Farklı Konuları Kapsayan Projeler

Derneklerin hazırladığı projeler arasında eğitimde fırsat eşitliği, ev hanımlarının kişisel gelişim ve istihdam imkanları, engelli vatandaşların afet bilinci konusunda entegrasyonu gibi farklı başlıklar yer alıyor. Bu projelerle toplumun her kesimine ulaşılması ve sosyal fayda sağlanması hedefleniyor.

Katalizör görevi görmeyi önemsiyoruz

Bağcılar’ın tüm değerlerini işin içine katan ve onların bu anlamda sürece dahil olmasını önemseyen bir yapıya sahip olduklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Belediye olarak bir katalizör görevi görmeyi önemsiyoruz. Bu anlayışla bakanlığımızdan önemli bir bütçeyi Bağcılar’ımızdaki Sivil Toplum Kuruluşlarımıza kazandırdık. Bunlar önemli, sembolik desteklerdir. Bizler de bunların üzerine ilaveten desteklerimizle sürece katkı sunacağız. Bu önemli bir başlangıçtır. Bundan sonraki süreçte Avrupa Birliği projelerimizle, başka başlıklarla her türlü çalışmalarla derneklerimizin yanında olacağız. Başta İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya olmak üzere tüm derneklerimize katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

Zonguldak'ta Bayram Trafik Yoğunluğu Artıyor Zonguldak'ta Bayram Trafik Yoğunluğu Artıyor

Zonguldak Haberleri

Editör: Aybüke Ünal