Yaklaşık dört ay önce yaşanan heyelan sonucu köy yolunun ulaşıma kapanmasıyla birlikte, mahalle halkı ulaşım sıkıntısı çekmeye başladı.

A W182766 06

Riskli Durum: AFAD Tahliye Etti!

Heyelanın yol açtığı tehlike nedeniyle iki aileye ait üç katlı bir bina, AFAD tarafından tahliye edildi. İl Özel İdaresi, jeoloji mühendisleri ve ilgili birimlerin incelemelerinin ardından heyelanlı bölgede istinat duvarı yapılması için AFAD ve İçişleri Bakanlığı'na yaklaşık 5 milyon lira talep etti.

A W182766 01

Bekleyiş: Yolun Yapılmasını Umuyorlar!

Yolun yapılması için ödenek beklenirken, mahalle sakinleri de sabırla beklemeye devam ediyor. Köylüler, bu yolun birçok köy için önemli olduğunu ve özellikle hastaların hastaneye ulaşmasında büyük sıkıntı yaşandığını belirtiyorlar.A W182766 03

Futboldaki hünerlerini denizde gösterdi! Kova kova yakaladı Futboldaki hünerlerini denizde gösterdi! Kova kova yakaladı

Köy sakinleri adına açıklama yapan Fehmi İnce, "Köylüler olarak yaşadığımız sorunları bir kez daha kamuoyuna duyurmaktır. Çorak köy yolunu kullanan birçok köy var. Bu köylerimizde yaşayan ve ikamet eden köylülerimizde mağdur oluyor. Bu köyün her şeyini biliyorum burada AFAD, İl Özel İdare, Kaymakamlık gibi makamlara dilekçemizi verdik. Burada bu yolun yapılması için birisinin canının mı yanması lazım. Yolu bilmeyenler iniyor, yolun çöktüğünü bilmiyor. Son anda duruyor, uçurumun ucunda Allah göstermesin. Biz bir an önce yolun yapılmasını talep ediyoruz yetkilerden. Bu köyde yaşlı insanlar yaşıyor. Camiye, bahçesine, tarlasına geçmek için bende dahil olmak üzere bu yamaçtan yukarı çıkıp dolanarak geçiyoruz. 4 aydır mücadele veriyoruz. Burada Nisan yağmurları henüz başlamadı. Burası azıcık su görse harç gibi kayıp gidiyor" dedi.

İHA

Devrek Haberleri