Lavuar alanı inşaatı ve fevkani köprüsünün yıkımıyla birlikte Zonguldak’ın kent merkezinde artış gösteren trafik sorunu, Zonguldak Belediyesinin ücretli otopark alanını genişletmesiyle birlikte daha da arttı.

Dörtlüleri yakan vatandaşlar, otomobillerini Gazipaşa caddesi, Zonguldak Valiliği önüne ve madenci anıtına park etmeye başladı.

Whatsapp Image 2024 07 07 At 03.42.49

Bahçelievler'de kavga! Ekipler sevk edildi Bahçelievler'de kavga! Ekipler sevk edildi

GAZİPAŞA’DA TRAFİK ARTTI!
Kısa süreli işi olan vatandaşlar, otopark parası vermemek için ya da yer bulamadıkları gerekçesiyle ceza yeme pahasına da olsa araçlarını Gazipaşa caddesine bırakmaya başladı.

Özellikle ücretli otoparkın artmasıyla birlikte Gazipaşa’da artan parklanma sorununun günden güne kötüye gittiği gözlemlendi.

Whatsapp Image 2024 07 07 At 03.43.54

POLİSİN ÇEKİCİSİ YOK!
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü envanterinde Ahtapot adı verilen çekici olmaması ve kentte faaliyet gösteren özel çekici şirketlerinin kullandığı araçların da maddi hasara neden olabilme ihtimali nedeniyle polislerin eli kolu bağlanıyor.

242681 812018222

“OTOPARKTA YER YOK”
Bazı vatandaşlar, ücretli otoparkın gelmesiyle birlikte BKM’nin önüne ve Zonguldak Valiliği’nin biraz ilerisindeki kısıma araba park etmenin imkansız hale geldiğini aktardı.

Vatandaş, “Eskiden enazından zor da olsa boş yer bulabiliyorduk, işlerimiz olduğunda BKM'nin önüne ya da postane karşısına çekebiliyorduk. Şimdi yer bulmak imkansız. Buralara ücretli otopark açıldığından beri gündüz gelip bırakıyorlar ve akşama kadar buradalar. Tepkim aracını park edenlere değil, Zonguldak’ı bu hale getirenlere”

Muhabir: Emre Sezer Sürücü