Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) İstanbul'a taşınan personeli için önerilen ayda 45 bin liralık 'hayat pahalılığı' tazminatı geri çekilmiş, bu durum diğer kamu görevlilerinin tepkisine neden olmuştu. Ancak, Memur-Sen'in talebi üzerine 2023 toplu sözleşme sürecinde büyükşehirlerde yaşayan memurlara 'büyükşehir tazminatı' ödenmesi gündeme geldi.

AKP'NİN GÜNDEMİNDE MEMURA BÜYÜKŞEHİR TAZMİNATI

 AKP'nin kulis bilgilerine göre, büyükşehirlerdeki yüksek kira ve yaşam maliyetlerini karşılamak adına memurlara 'refah payı' olarak adlandırılan 'büyükşehir tazminatı' verilmesi değerlendiriliyor. Özellikle 30 büyükşehirde görev yapan kamu görevlilerine ek tazminat ödenmesi planlanıyor. Ancak, bu tazminatın miktarı ve uygulanma zamanı henüz netlik kazanmış değil.

Uzmanlar, yapay zeka kullanımı konusunda uyarılarda bulundu! Uzmanlar, yapay zeka kullanımı konusunda uyarılarda bulundu!

YEREL SEÇİM BEYENNAMESİNDE AÇIKLANACAK

 30 Ocak'ta açıklanacak yerel seçim beyannamesinde büyükşehir tazminatına dair detayların yer alması bekleniyor. Bu adım, büyükşehirlerdeki yaşam koşullarının zorluğu göz önüne alınarak atılan bir adım olarak değerlendiriliyor.

HABER MERKEZİ