Çaycuma İlçe Başkanlığı binasında açıklamalarda bulunan Zeren, "Çaycuma'nın ve ülkemizin geleceği için hizmet etmek istiyorum. Ben genç siyasetçilerin umudu olmak istiyorum. Gelecek yarınların umudu olmak için kuvvetli bir şekilde çalışmaya devam etmek istiyorum. Çaycuma yı daha yaşanabilir, daha mutlu, daha gelişmiş bir ilçe yapmak için çalışmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

7899356Cd4Afa81884A52C50480A0462

Engin Zeren'in açıklaması şu şekilde;
"Çok değerli Çaycuma’lı hemşerilerim, bugün sizlere Saadet Partisi Çaycuma Belediye Başkan Adaylığımı açıklamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Ben Engin ZEREN, evliyim 2 çocuk sahibiyim, ömrünü Çaycuma da geçiren, ticareti, siyaseti Çaycuma da icra eden ve Çaycuma yı çok seven bir hemşerinizim.

"YÜKSEK LİSANS SAHİBİYİM"
Çaycuma da özel bir şirkette uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra 10 yıldır işletmekte olduğum mali müşavirlik ofisimde çalışanlarımızla birlikte Muhasebe ve Müşavirlik hizmeti sunuyorum. Bülent Ecevit Üniversitesi işletme ana bilim dalı muhasebe ve denetim alanından yüksek lisans sahibiyim. Mesleğim gereği Mali konularda uzmanım. Çaycuma da Toplumun sorunlarına ortak olabilecek ve sorunlara çözüm yaratmaya çalışan çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşunda görev aldım. 

Çaycuma’da hareketli günler… MHP, STK’lerin yanında Çaycuma’da hareketli günler… MHP, STK’lerin yanında

"MERHUM ERBAKAN HOCAMIZI REHBER EDİNDİM"
Bu genç sayılabilecek yaşımıza rağmen uzun yıllardır siyasetin içerisindeyim. Saadet Partisi Çaycuma İlçe başkanlığı görevinde bulundum. İl yönetiminde çeşitli görevler aldım. 2018 yılında Saadet Partisi Zonguldak Milletvekili adayı oldum. 2019 yerel seçimlerinde Saadet partisi Belediye meclis üyesi adayı oldum. Siyasete girdiğim günden bu yana Merhum liderimiz Necmettin Erbakan hocamızın sözlerini rehber edindim. O siyaset önce Ahlak ve Maneviyat işidir diyordu bende aynen öyle düşünüyor ve bu şekilde siyasetimi toplumda samimiyetle, sevgiyle, saygıyla, dürüstlükle, ve cesaretle icra etmeye çalışıyorum.

"GENÇ SİYASETÇİLERİN UMUDU OLMAK İSTİYORUM"
Gençliğim bana dinamizm, heyecan, vizyon ve cesaret veriyor. Gençliğim bana sorumluluk da yüklüyor. Çünkü ben Çaycuma'nın ve ülkemizin geleceği için hizmet etmek istiyorum. Ben genç siyasetçilerin umudu olmak istiyorum. Gelecek yarınların umudu olmak için kuvvetli bir şekilde çalışmaya devam etmek istiyorum. Çaycuma'yı daha yaşanabilir, daha mutlu, daha gelişmiş bir ilçe yapmak için çalışmak istiyorum.  Başarı asla tesadüften ibaret değildir. Bende başarıya tesadüfen değil önce Allah’ın izni,  teşkilatlarımızın desteği ve çalışması ile planlı, programlı, istikrarlı, kararlı bir şeklide ulaşmak istiyorum.  

"BAŞARILI OLACAĞIMIZDAN HİÇBİR ŞÜPHEMİZ YOK"
Ben bugün aday adayı müracatımı ilçe başkanımız Murat Akça’ya teslim ediyorum. İlçe teşkilatımızın il teşkilatımızın ve Genel merkezimizin beni bu göreve layık görmesi durumunda siz değerli hemşerilerimin desteği ile çalışıp Çaycuma halkımıza hizmet yarışında Allah’ın izni ile başarılı olacağımızdan hiçbir şüphemiz yok.  Saygılarımla."