Karadeniz doğalgazının merkezi Zonguldqk'ın Çaycuma ilçesi Filyos beldesinde tatbikat yapıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı ve BOTAŞ Genel Müdürlüğü arasındaki protokol kapsamında  J.Gn.K.lığınca yurt genelinde koruma hizmeti verilen BOTAŞ’a ait boru hatları ve diğer tesislerden Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk alanında bulunan Filyos/Batı Karadeniz Ana Ölçüm İstasyonunda ‘‘Kritik Tesis Önleme ve Müdahale Planı’’ kapsamında 25 Nisan 2024 günü senaryo içeriği doğrultusunda tatbikat yapıldı.

ZIRHLI ARAÇ, TOMA, BOMBA ARAMA KÖPEĞİ DEVREDE...

Tatbikat sırasında (2) Zırhlı Asayiş Araç Unsuru, (1) TOMA Unsuru, (1) Bomba Arama Köpek Unsuru, (1) KARKÖR (JAMMER) Araç Unsuru, (1) OYİ Timi, (1) J.Asyş. Koordinasyon Timi, (3) J.Asayiş Timi, (1) Trafik J.Timi,(1) Ambulans ve (1) İtfaiye Aracı ile (44) personel senaryo gereği şüpheli paket ihbarı kapsamında görev alındı.

Başkan Kantarcı'dan Anlamlı Jest... Başkan Kantarcı'dan Anlamlı Jest...

Tatbikat sırasında ihbarın alınmasına müteakip ekiplerin istenilen standartlar içerisinde ihbar mahallinde yerlerini aldıkları görüldü.

TATBİKAT NEFES KESTİ

Tatbikat sonrasında katılan tüm ekiplerle faaliyet sonu değerlendirmesi yapılarak faaliyet vukuatsız olarak sonlandırıldı.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı olarak sorumluluk bölgemizdeki tüm ekonomik ve stratejik öneme haiz tesislerin hassasiyetle korunmasına ve önleyici tedbirlerin alınmasına devam edileceği açıklandı.