Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi (TKBL)'de şampiyon olarak ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne yükselen Zonguldak Spor Basket 67, 35 yıl sonra kente Süper Lig heyecanı yaşattı.

İki sene üst üste şampiyonluk yaşayarak Süper Lig'e yükselme başarısı gösteren Potanın Elmasları, önümüzdeki sezon çok büyük bütçelerle ve çok büyük takımlarla karşı karşıya gelecek.

Zonguldak Spor Basket 67 kulübü olarak uzun yıllar kenti Süper Lig gibi üst düzey liglerde hatta Avrupa'da dahi temsil etmek istediklerine değinen Tan'ın hedefi aynı zamanda Zonguldaklı sporcuları da basketbol'a kazandırmak.

Şükrü Öztürk'ten Zonguldak'a kenetlenme çağrısı! Şükrü Öztürk'ten Zonguldak'a kenetlenme çağrısı!

Uzun bir süredir Süper Lig'de kadro kurabilmek için bütçe çalışmalarını yürüten ve sponsor arayışlarına koyulan Kanat Tan, Zonguldak'ın adını daha da ileriye taşımak adına kentin önde gelenlerine seslendi.

TAN, ŞEHRİN ÖNDE GELENLERİNE DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU!
Konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapan kulüp başkanı Kanat Tan, şehrin önde gelenlerine destek çağrısında bulundu.

Şehrin önde gelenlerine seslenen Tan, "Süper Lig seviyesi ekonomik olarak bambaşka. Son Euroleague şampiyonu Fenerbahçe , Beşiktaş ,Galatasaray başta olmak üzere devlet kurum ve kuruluş takımları gibi dev bütçelerle mücadele edeceğiz. Bu gururun devamlılığını yaşatmak için şehrin dinamiklerine ihtiyacımız var. Başta siyasiler, kamu kurum ve kuruluşlar, Zonguldak’ta iş yapan holdingler , iş insanları olmak üzere herkesi Zonguldakspor Basket 67 adını Süper Ligde yaşatmak için destek olmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kanat Tan'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı destek çağrısı şu şekilde;
"Bir şehir düşünün sporda 35 yıl sonra takımı süper ligde yer alacak. Kadın basketbolunda iki yıl üst üste şampiyon olarak en alt kademeden en üst lig olan İng Kadınlar Basketbol Süper Ligine rekor galibiyet ve evimizde namağlup ,tüm taraftarın desteğiyle yükselme başarısı göstermiş olan bir takımdan bahsediyoruz. Adı Zonguldakspor Basket 67.

Yönetim olarak kurulduğumuz günden itibaren biz bir söz verdik, bu takımı süper lige çıkaracağız dedik ve bunu başardık. Zonguldakspor adını en üst seviyelerde yaşatmak için maddi ve manevi yönden çok çaba sarf ettik. İyi ki de çabaladık ve emek verdik. Şehir bunun en iyisini hak ediyor. Ancak Süper Lig seviyesi ekonomik olarak bambaşka. Son Euroleague şampiyonu Fenerbahçe , Beşiktaş ,Galatasaray başta olmak üzere devlet kurum ve kuruluş takımları gibi dev bütçelerle mücadele edeceğiz.

Zonguldakımızın isiminin bu takımlarla beraber anılacak olması hepimiz için çok büyük bir gurur kaynağı. Gurur kaynağı olmanın ötesinde şehirin tanıtımına ve ekonomisine sağlayacağı katkıyı sizler düşünün. Bu gururun devamlılığını yaşatmak için şehrin dinamiklerine ihtiyacımız var. Başta siyasiler, kamu kurum ve kuruluşlar, Zonguldak’ta iş yapan holdingler , iş insanları olmak üzere herkesi Zonguldakspor Basket 67 adını Süper Ligde yaşatmak için destek olmaya davet ediyoruz. Hep birlikte başardık. Yine başaracağız."

HABER: Emre Sezer