Döviz Kurlarında Güne Yükselişle Başlangıç:

Dolar/TL ve Diğer Döviz Kurları: Dolar/TL güne yükselişle başlamasının ardından 32,2140'tan işlem görüyor. Euro/TL yüzde 0,1 değer kazancıyla 34,9830, sterlin/TL ise önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 40,7640'tan satılıyor.

Dolar Endeksinde Yatay Seyir: Dün yüzde 0,2 azalışla günü 104,1 seviyesinden tamamlayan dolar endeksi ise şu sıralarda yatay bir seyir izliyor.

Analizler ve Yatırımcı Temkinliliği: Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimlerinin zamanlamasına ve büyüklüğüne ilişkin belirsizliğin devam ettiğini belirterek, yarın ABD'de açıklanacak enflasyon verileri öncesi yatırımcıların temkinli davrandığını ifade etti.

Fed'in Politika Yönlendirmesi ve İndirim İhtimalleri: Geçen hafta Fed yetkililerinin şahin tonlu sözlerle yönlendirmesi ve iş gücü piyasasındaki sıkı duruşa işaret eden verilerin ardından para piyasalarındaki fiyatlamaların değiştiğini belirten analistler, bankanın yıl içerisinde toplamda 75 baz puan yerine 50 baz puan faiz indirimine gidebileceği ihtimalinin öne çıkmaya başladığını dile getirdi.

Fed Faiz İndirimi Fiyatlamaları: Enflasyon verileri öncesi para piyasalarında, Fed'in mayıs toplantısında politika faizini sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılırken, ilk faiz indirimine gitme ihtimali haziranda yüzde 51 ve temmuzda yüzde 70 ile fiyatlanıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Hazine Bakanı Şimşek'ten Kamu'da Tasarruf Paketi Detayları açıklanıyor! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Hazine Bakanı Şimşek'ten Kamu'da Tasarruf Paketi Detayları açıklanıyor!

Teknik Analiz ve Destek-Direnç Seviyeleri: Analistler, bugün yurt içinde ve dışında veri gündeminin sakin olduğunu belirterek, teknik açıdan dolar endeksinde 105 ve 106 seviyelerinin direnç, 104 ve 103'ün ise destek olarak öne çıktığını kaydetti.