Zonguldak'ta yeni yılın ilk gününde hamsi fiyatlarındaki düşüş, vatandaşlar arasında memnuniyet yarattı. Yılbaşı öncesinde 100 liradan satılan hamsi, yeni yıla girilmesiyle birlikte fiyatını düşürerek tezgahlarda 60 liradan satışa sunuldu. Bu durum, hamsi alımını düşünen vatandaşların ilgisini çekti ve alışverişlerini teşvik etti.

Mezgit fiyatları ise yeni yılda 100 lira seviyesinde alıcı buldu. Mezgitin yüksek fiyatı, vatandaşlar arasında dikkat çeken bir durum oldu. Bazı vatandaşlar, hamsinin fiyatındaki düşüşün sevindirici olduğunu belirterek, "Birkaç gün önce 100 liraydı, şimdi uygun fiyatla bulunuyor. Umarım yeni yılda da bu şekilde devam eder" dedi.

Ancak mezgitin yüksek fiyatıyla ilgili olarak bazı vatandaşlar, "Mezgitin fiyatı oldukça yüksek. Sanırım balık olmayışından kaynaklanıyor. Hamsiye göre pahalı olması biraz şaşırtıcı." şeklinde yorum yaptılar.

Seçim reklamlarında haksız rekabet iddiası! Seçim reklamlarında haksız rekabet iddiası!

Vatandaşlar, yeni yılın ilk günlerinde uygun fiyatlarla hamsi bulabilmenin sevincini yaşarken, balık fiyatlarının seyriyle ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceklerini belirttiler.

Whatsapp Image 2024 01 01 At 12.17.30Whatsapp Image 2024 01 01 At 12.53.17