Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Murat Kotra, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC)’de gündemi değerlendirdi.

Zonguldak İstanbul’dan daha pahalı! Zonguldak İstanbul’dan daha pahalı!

1A7Fa9D3 D9F4 416D A27B Dd7B59572183

YENİ YÖNETİM GELİYOR
Genel Merkez tarafından Alaplı İlçe Başkanlığının kapatılmasını değerlendiren MHP MYK Üyesi Murat Kotra‘, "Alaplı ilçe başkanlığımız kapatıldı. Yeni bir yönetim gelene kadar çalışmalar yapılıyor. MHP’deki görevden almalar diğer siyasi partilerden daha çok göze çarpıyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Görevi bırakanlara da teşekkür ediyoruz. Orada genel merkezimiz tarafından yeni görevlendirmeler yapılacak. ‘’ şeklinde konuştu.

TTK İÇİN KANUN ÇIKARTILSIN! 5 VEKİLİMİZDEN SES BEKLİYORUZ!
TTK’nın Kit reformu ile özelleştirilmesinin önünün açılacağı tartışmalarını değerlendiren MHP MYK Üyesi Murat Kotra, "Ben artık Zonguldaklıyım. TTK ve maden işçileri kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. Bizim görüşümüzde bir değişiklik yok. TTK bizim için olmazsa olmaz. Özelleştirilmesini doğru bulmuyoruz. İşçi alımı oldu biliyorsunuz. Bu işçi alımlarının bile yeterli olmadığını düşünüyorum. TKK’da üretimin artmasını istiyoruz. TTK bir kanun çıkartılmasını istiyoruz. Zonguldak’la Soma’daki madencilerin çalışma şartları aynı değil. Defalarca söyledik. Zonguldak’taki madenciliğin bir okul olarak okutulmasını istiyorum. Burada şartlar çok daha ağır ve maliyetli. 5 tane milletvekilimiz var. Onların çalışmalarını bekliyoruz ve izliyoruz. Kendilerine görevler verildi. Bizi Ankara’da temsil edin diye. Biz de onların bunu yapacağını düşünüyoruz.‘’

ÇOK KAZANAN ÇOK VERGİ VERMELİ!
Vergi reformları ve kamu tasarruf tedbirleri hakkında konuşan Kotra , "Sadece işçi kesiminden alınmamalı. Çok kazanan çok vergi vermeli. Tasarruf tedbirleri içinde taviz verilmemeli." ifadesini kullandı.

SELİM ALAN İÇİN ORTALIĞI AYAĞA KALDIRANLAR TAHSİN ERDEM’İN ZAMLARI İÇİNDE SAMİMİYETLERİNİ GÖRELİM
Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’in yaptığı zamlarla alakalı konuşan Murat Kotra, ‘’Muhalefetteyken siyaset yapmak kolay ama iktidara gelince maalesef eleştirilere maruz kalıyorsunuz. Daha önce Selim Alan zam yapınca ortalığı ayağa kaldırıyorlardı. Şimdi de kaldırsınlar ki samimi olsun. Vatandaş olarak o faturaları ödüyoruz. Bizde sıkıntılardan sebepleniyoruz. Kimse memnun değil bu zamlardan. Bunun bir ortak yolunu bulmalıyız Zonguldaklılar olarak. ‘’

CUMHUR İTTİFAKI OLARAK SELİM ALAN’I DESTEKLEDİK AKSİ GERÇEK DIŞIDIR!
Cumhur İttifakı olarak Zonguldak Merkez’de MHP ve Ak Parti ittifak yapmıştı ancak bu ittifak sandığa yansımadı. CHP’nin seçim kazanması sonrasında MHP tabanının Selim Alan’ı desteklemediği iddiaları kamuoyunda hala tartışılıyor. MHP MYK Üyesi Murat Kotra Cumhur İttifakı’nın Selim Alan’ı desteklemediği iddiaları hakkında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 
Kotra; ‘’MHP, Ömer Selim Alan’ın seçilmesi için her çabayı gösterdi. Ancak Zonguldaklılar seçimini Tahsin Erdem’den yana kullandı. Bazı söylentiler çıktı ama biz ne yaptığımızı biliyoruz.’’ dedi. 

MERİH DEMİRAL’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’
Milli takımımızda Merih Demiral’ın galibiyet sonrası bozkurt işareti yapmasıyla UEFA tarafından cezalandırılmasını değerlendiren MYK Üyesi Murat Kotra ‘’Merih Demiral’a yaptığı hareketten dolayı çok teşekkür ediyorum. Siyasal bir hareket değildi. Lobimiz yok bizim. Eğer masada onlar kadar başarılı olsaydık haksızlığa karşı daha güçlü olacaktık. Daha da güçleneceğiz ve onları rahatsız edeceğiz. Bu bozkurt hareketi siyasi bir mesaj vermek için değildi. Bu bozkurt işareti bir parmak değil ruh da katıyor. ‘’ dedi.

BOLU BELEDİYE BAŞKANI’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM
A Milli Takımı’mızdan Merih Demiral, Çekya galibiyeti sonrası bozkurt işareti yapmıştı. Dünyada geniş yankı uyandıran bu hareket sonrası UEFA, Merih Demiral’a iki maç ceza vermişti. 
Bunun üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Merih Demiral’ın heykelini dikeceğim” şeklinde açıklama yapmıştı.

Konuyla alakalı görüşlerini dile getiren MHP MYK Üyesi Murat Kotra, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a bu açıklamasından ötürü teşekkür etti. 

Ziyaretin ardından MHP MYK Üyesi Murat Kotra ve MHP Zonguldak İl başkan yardımcısı Mehmet Ali Güldaş bozkurt işareti yaparak gazetecilerle vedalaştı.

537968D6 Fb03 4C24 8Bb7 D725150Bcaec

Muhabir: Emre Sezer Sürücü