Bugün şehrimizin göz bebeği heyecanımız Zonguldak Kömürspor hakkında köşemi yazmak istedim.

Gelinen noktada takımın durumu hiç iç açıcı değil ama şimdi yeni bir kan değişikliği yapıldı yazma gereği duydum.

2. lige Şenol Demir’le şampiyon olarak çıkan Zonguldak Kömür spor aradan geçen yıllar içerisinde hiç bu kadar kötü düşüş içinde olmamıştı.

Ligin ilk maçını (BAY) geçen ve oynadığı 7 maçta 3 beraberlik ve 4 yenilgi alan Kırmızı-Lacivertli takımda Ziraat Kupası maçında 3. Lig takımı Tokat’a sahasında 3-2 yenilmesi sonucunda Mustafa Özer hoca istifa etmek durumunda kaldı. Ve hemen akabinde de beklenen yeni hoca arayışında takımı geçmişten bu yana çok iyi tanıyan her yönünü şiir gibi ezberleyen şampiyon hoca Şenol Demir’le anlaşma sağlanarak yeni bir sayfa açıldı.

Açılan bu yeni sayfanın ilk yaprağı önümüzdeki Çarşamba günü koparılacak. Başkentin güçlü temsilcisi Ankaraspor’u ağırlayacak olan Şenol Demir ve talebeleri bu yeni sayfanın üzerine 3 puan mı yazacak, yoksa aynı üzüntülü skor sonuçları mı eklenecek?

Bu sorunun cevabını çarşamba günü saat 15.oo’deki başlama vuruşundan sonra bitiş düdüğüyle öğreneceğiz. Burada şunu da özellikle belirtmek isterim ki, Şenol Demir hocayı Zonguldakspor’da futbolculuk hayatından bu yana çok iyi tanırım.

Hırslıdır, çalışkandır, oyunu iyi okur, takımı rakibe göre hazırlar, başarısızlığı asla hazmedemez. Kim iyi ise o öğrencisini oynatır, gerektiğinde de risk alır. Savunmaya özellikle itina gösterir. Çünkü, kendisi de futbolculuk hayatında mükemmel bir savunma oyuncusuydu. Yenilen basit hatalı gollere tahammül edemez.Yani işin özeti Şenol Demir eldeki kadroyu en iyi şekilde değerlendirecek kadar bilgi ve tecrübelidir.

Futbolcuların bozuk olan morallerini alınacak olan bir galibiyetle ilaç gibi gelmesini sağlamak adına taraftarların da büyük desteğiyle Ankara sınavını 3 puanla geçmeyi başarırsa ondan sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. Geçtiğimiz sezonlarda da hep öyle çıkışlar yapan bir Şenol Demir görmüştük.

Tüm bu hatırlatmaları yaptıktan sonra sahada mücadele edecek futbolcu kardeşlerimize de şu önemli 3 hatırlatmayı yapalım.

1-Önce kendi kariyerin için,

2-Formasını giydiğin şanlı ARMA için,

3- Büyük Zonguldak taraftarı için.

Yani, 1 kişilik değil, 90 dakika 3 kişilik futbol oynayıp savaşacak, kötü gidişe dur demeli ve hocanıza hoş geldin olarak 3 puan hediye etmelisiniz. Büyük Zonguldak taraftarına da kendinizi alkışlatarak affettirmelisiniz. Ona göre çıkın ve oynayın diyorum.

3 beraberlik 3 puanla 17. sırada yer alan ve henüz galibiyeti bulunmayan Zonguldak Kömürspor, puan cetvelinde ise haftalardır düşme hattından kurtulamadı. 
Zonguldak Kömürspor böyle bir puan ve durumda olmayı hiç hak etmiyor bilesiniz. Haydi şimdi çıkış zamanı…